Cyfrowe domofony wielorodzinne do bloku

Domofony do bloku to urządzenia, którym stawiane są szczególne wymagania, głównie ze względu na fakt, że ich eksploatacja jest dużo bardziej intensywna, niż domofonów do domków. Dlatego zarówno obudowa jak i klawiatura muszą być wykonane solidnie, tak, aby domofon cechował się wysoką bezawaryjnością.

cyfrowy wielorodzinny domofon do bloku Radbit
cyfrowy wielorodzinny domofon do bloku Radbit

Cyfrowe domofony do bloku

Wszystkie cyfrowe domofony wielorodzinne  do bloków Radbit posiadają ułatwienia obsługi dla osób niedowidzących i niesłyszących: stan elektrozaczepu jest sygnalizowany diodami LED lub komunikatami na wyświetlaczu, klawiatura nie jest klawiaturą optyczną, dzięki czemu osoby niedowidzące nie wcisną przypadkowej kombinacji klawiszy, a kształty cyfr są wyczuwalne pod palcami.

 

The gallery was not found!

Schemat instalacji cyfrowej – domofon do bloku

Cyfrowe domofony wielorodzinne RADBIT zapewniają obsługę domów wielorodzinnych, osiedli oraz pojedynczych klatek. Oparte są na instalacji 3-żyłowej. Kasety domofonowe współpracują z unifonami cyfrowymi UCN.

Cechą charakterystyczną cyfrowych domofonów do bloku jest to, że cała instalacja jest równoległa. Z kasety wychodzą tylko trzy żyły, do których dołączane są równolegle kolejne unifony. Wywołanie zrealizowane jest drogą cyfrową. Z kasety wysyłany jest ciąg impulsów ściśle związany z wybranym przyciskiem lub numerem mieszkania, który dochodzi do wszystkich unifonów. Unifony są programowane (za pomocą zworek). Ten unifon, który zdekoduje adresowany do niego sygnał, włącza generator wysyłający akustyczny sygnał dzwonienia.

Schemat cyfrowej instalacji domofonowej - domofon do bloku Radbit
Schemat cyfrowej instalacji domofonowej – domofon do bloku Radbit

Asystent programowania w cyfrowych domofonach do bloków

Domofony wyposażone w wyświetlacz posiadają asystenta programowania unifonów. Na wyświetlaczu jest pokazane, które zworki w unifonie należy włożyć, aby prawidłowo go zaprogramować na dany numer mieszkania. Asystent programowania wyłącza się automatycznie po zmianie kodu administracyjnego z domyślnego na dowolny inny.

Funkcje domofonu do bloku

Wszystkie domofony do bloków Radbit pozwalają otworzyć drzwi kodem, niektóre z kaset posiadają dodatkowo wbudowaną obsługę kluczy elektronicznych – pastylek Dallas. Czytelny, dwuliniowy wyświetlacz LCD pozwala w elegancki sposób zaprezentować nazwę i numer ulicy, telefon do instalatora/konserwatora lub spis lokatorów.

 1. Standardowo kasety obsługują 254 lokale.
 2. Istnieje możliwość połączenia kaset w system wielobramowy za pomocą komutatora
 3. W kasetach z wyświetlaczem LCD można zaprogramować komunikat użytkownika, maksymalnie 4 wiersze po 16 znaków. Może to być nazwa ulicy, numer bloku, zakres lokali w klatce, telefon do instalatora itp.

  Domofon do bloku wielorodzinny - wyświetlacz LCD
  Domofon do bloku wielorodzinny – wyświetlacz LCD

 4. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii BRC posiadają ponadto możliwość wprogramowania numerów lokali i nazwisk lokatorów, które będą wyświetlały się cyklicznie na wyświetlaczu LCD. W kasecie BRC można zaprogramować 60 haseł użytkowników i jedno hasło administratora.
 5. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii EX mają nowy, elegancki układ klawiatury 2×6. Klawiatura spełnie rolę zamka szyfrowego – do pamięci domofonu można wpisać 254 kody. Jasność świecenia klawiatury jest regulowana, domofon może otwierać dwa wejścia, na przykład furtkę i bramę. Jest dostępny w wersji natynkowej lub podtynkowej. Pudełko wykonane ze stopu aluminium to pewność, że nigdy się nie odkształci.

  Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem EX Radbit
  Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem EX Radbit

 6. Cyfrowe domofony wielorodzinne serii Mini mogą być montowane zarówno natynkowo jak i podtynkowo. Obudowa tych domofonów jest wykonana z pięknego, anodowanego aluminium o grubości aż 3mm. Ze względu na niewielkie rozmiary nie posiadają wyświetlacza, ale doskonale mieszczą się w wąskich słupkach bramowych. Można do nich wpisać 254 kody użytkowników i jeden kod administratora.

  Cyfrowy domofon z szyfratorem Radbit Mini, podtynkowy
  Cyfrowy domofon z szyfratorem Radbit Mini, podtynkowy

 7. Domofony KEC4 Dallas AL oraz KEC4 Dallas Mod mają dodatkowo wbudowaną obsługę pastylek Dallas. Drzwi można otworzyć za pomocą kodu lub za pomocą pastylki. Kasety dostępne są tutaj.

  Wielorodzinny domofon do bloku z szyfratorem i czytnikiem Dallas Radbit
  Wielorodzinny domofon do bloku z szyfratorem i czytnikiem Dallas Radbit

 8. Cała instalacja jest równoległa. Z kasety wychodzą tylko 3 żyły, do których dołączane są kolejne unifony. Dzięki temu liczba żył w instalacji jest niewielka.
 9. Wszystkie domofony posiadają specjalne złącze, do którego można podłączyć wewnętrzny przycisk zwierny do otwierania elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji (EXIT BUTTON).
 10. Wszystkie domofony posiadają zabezpieczenie przed przeszukiwaniem kodów przez osoby niepowołane.
 11. Wszystkie domofony posiadają ułatwienia obsługi dla osób niedowidzących i niesłyszących.
 12. Domofony z linii EX i GD36 posiadają regulację jasności świecenia
 13. Domofony serii KEC4 i EX posiadają opcję sterowania furtką i bramą.

 

Tagged ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *