Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem i listą lokatorów BRC

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem i listą lokatorów pozwala na cykliczne wyświetlanie listy lokali na wyświetlaczu LCD. Do pamięci domofonu BRC można wpisać nazwiska lokatorów. Obsługuje do 10 abonentów, a po dołączeniu komutatorów może obsługiwać do 6 bram wejściowych. Kaseta domofonowa posiada dodatkowe złącze służące do podłączenia przycisku zwiernego, wciśnięcie którego powoduje otwieranie elektrozaczepu na ok. 5 sek. Przycisk ten można zamontowac przy wyjściu z posesji dzięki czemu przy wychodzeniu można otwierać drzwi jednym przyciśnięciem.

Wyświetlacz LCD

Układ pozwala na zaprogramowanie 10 nazwisk lokatorów (po 14 znaków), które będą się pokazywać cyklicznie, w dwóch wierszach na wyświetlaczu domofonu np.:

			plansza 1:  	Malinowski	1
					Kowalski	2
			plansza2 :   	Nowak		3
					Bielan		4
			plansza3 :   	Pabisiak	5
					Stopa 		6
			plansza4 :   	ul. Truskawkowa 16
					      Wroclaw

Wyświetlane są tylko wiersze z zaprogramowanymi nazwami. Dodatkowo wprowadzić można komunikat powitalny 2×16 znaków, np. adres lub telefon do instalatora.

Otwieranie drzwi kodem

W pamięci można zapisać 60 kodów użytkownika i jeden kod administratora. Kod administratora pozwala na wykonywanie wszelkich czynności związanych z programowaniem bramofonu. Wszelkie komunikaty związane z programowaniem, dzwonieniem, otwieraniem wyświetlane są na wyświetlaczu LCD. Aby otworzyć drzwi, wybieramy “*” (domofon wchodzi w tryb zamka szyfrowego), a następnie wybieramy czterocyfrowy kod użytkownika. Drzwi otwierają się na czas 5s. Po tym czasie domofon automatycznie ustawia się w trybie zwykłym.

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem BRC posiada specjalne złącze do którego można podłączyć wewnętrzny przycisk zwierny do otwierania elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji.

Tylko 3-przewodowa magistrala

Z kasety wychodzą tylko 3 żyły (oprócz zasilania), do których równolegle dołączane są kolejne unifony. Współpracują z unifonami cyfrowymi trzyżyłowymi “radbit”. Sygnał wywołania przesyłany jest drogą cyfrową. Wciśnięcie przycisku “1” na klawiaturze wysyła sygnał załączający generator dzwonienia w unifonie zaprogramowanym na nr “1”, wciśnięcie przycisku “2” na klawiaturze, wysyła sygnał załączający generator dzwonienia w unifonie zaprogramowanym na nr “2” itd. Wciśnięcie przycisku “0” na klawiaturze, wysyła sygnał załączający generator dzwonienia w unifonie zaprogramowanym na nr “10”. Każde użycie przycisku klawiatury potwierdzane jest sygnałami akustycznymi w głośniku kasety.

Otwieranie kilku wejść

  • Jeśli budynek posiada kilka wejść – dzięki zastosowaniu komutatora można przy każdym z nich zamontować taką kasetę.
  • po naciśnięciu przycisku otwierania otworzą się tylko te drzwi, przy których stoi rozmówca
  • rozmowa będzie słyszana tylko w kasecie, z której zadzwoniono

Montaż i obsługa

Cała elektronika znajduje się na jednej płytce, a wszystkimi funkcjami zarządza mikroprocesor. Montaż kasety odbywa się bez użycia lutownicy. Połączenia klawiatury, wyświetlacza, głośnika i mikrofonu z płytką elektroniki wykonane zostały za pomocą tasiemek ze złączami wielostykowymi BH i WF, natomiast linie wyjściowe, zasilanie i elektrozaczep, dołączane są za pomocą złącz śrubowych ARK. Płyta czołowa przytwierdzana jest przy pomocy nitów ze zrywanym łbem, a całe urządzenie osadzone jest na pudełku z udaroodpornego tworzywa sztucznego.

Domofon BRC jest dostępny tutaj:

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *