Domofon dwurodzinny z szyfratorem i interkomem Modern

Domofon dwurodzinny z szyfratorem i interkomem linii Modern charakteryzuje sprawdzona konstrukcja i bezawaryjność. Wykonany w Polsce, z najlepszych materiałów będzie spełniał swoje funkcje przez wiele lat i wciąż cieszył nienagannym wyglądem. Domofony dwurodzinne mają interkom wbudowany w elektronikę domofonu. Domofony linii Mini oraz Novum korzystają z dodatkowego modułu interkomu.

Schemat podłączenia interkomu w dwóch opcjach: interkom wbudowany oraz dodatkowy moduł interkomu jest opisany tutaj

The gallery was not found!

Interkom

Poza podstawową funkcjonalnością otwierania furtki i prowadzenia rozmowy domofony dwurodzinne Modern standardowo dają możliwość prowadzenia rozmowy wewnętrznej między słuchawkami.

Ponad to – niezależnie od możliwości skonfigurowania połączenia interkomowego istnieje możliwość podłączenia czterech unifonów do każdego lokalu. Unifony te będą dzwoniły równocześnie. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla dwóch domów, w których chcielibyśmy zainstalować po np. dwa unifony – w każdym z nich jeden na parterze, drugi na piętrze.

Zamek szyfrowy

Dużym ułatwieniem dla lokatorów jest funkcja zamka szyfrowego – pozwala na otworzenie drzwi czterocyfrowym kodem. W domofonie można zapisać ich aż 254. Każdy lokator może posługiwać się innym kodem. Kod można też bez problemu zmienić, posługując się kodem administratora.

Do oświetlenia klawiatury, przycisków wywoławczych oraz szyldów na nazwiska użyte zostały energooszczędne diody LED. Dzięki temu domofon można z łatwością obsłużyć również w nocy. Klawiatura i przyciski są płaskie – nadaje to całości elegancki wygląd oraz chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Przycisk wyjścia

Domofon dwurodzinny z szyfratorem posiada funkcję otwierania drzwi od wewnątrz, dzięki czemu po obu stronach furtki można zamontować wygodną gałkoklamkę. Wciśnięcie przycisku wyjścia powoduje zwolnienie elektrozaczepu na około 5 sekund i swobodne wyjście z terenu posesji. Dzięki temu nie ma potrzeby otwierania furtki wychodzącym z unifonu ani noszenia kluczy.

Domofon dwurodzinny z szyfratorem BRA-2K Modern

W kasecie znajdują się 4 diody LED sygnalizujące

  • stan aktywności
  • otwarcie zamka
  • użycie przycisku
  • stan programowania

Dzięki temu obsługa domofonu przez osoby niesłyszące jest znacznie ułatwiona – zielona dioda sygnalizuje, kiedy można otworzyć furtkę.

Domofon dwurodzinny z szyfratorem BRA-2KW Modern

Domofon ten oprócz wszystkich podstawowych funkcjonalności posiada wyświetlacz LCD. Na wyświetlaczu wyświetlane są wszystkie instrukcje dotyczące obsługi i programowania kasety domofonowej. Ponad to na wyświetlaczu domofonu można wyświetlić własny komunikat – 2 linie po 16 znaków. Może to być np. adres, telefon do instalatora, nazwa firmy lub inny komunikat:

“ul. Liliowa 15
Warszawa”

“Ania i Tomek
Witamy”

“Salon kosmetyczny
SPA BEAUTY”

W momencie otwarcia drzwi na wyświetlaczu pojawia się napis: <<<OTWARTE ZAPRASZAM>>>

Domofon dwurodzinny BRA-2KW DP – otwieranie dwóch bram

Jeżeli istnieje potrzeba, aby z kasety domofonu otwierać furtkę i np. bramę – również za pomocą zamka szyfrowego – ten model kasety posiada taką funkcjonalność.

W przypadku, gdy domofon ma służyć dwóm rodzinom, a każda z nich ma osobne wejście na teren posesji, domofon BRA-2KW DP umożliwi obsłużenie obu wejść i zaprogramowanie do każdego z nich oddzielnych kodów.

Po wybraniu hasła do otwierania elektrozaczepu, na wyświetlaczu wyświetli się pytanie, który elektrozaczep otworzyć: zamek 1 czy zamek 2. Wciskając 1 otworzymy elektrozaczep nr 1, wciskając 2 otworzymy elektrozaczep nr 2. Uprawnienia do otwierania elektrozaczepów nadawane są przez administratora w czasie programowania kasety. Administrator w zależności od potrzeb może nadać poszczególnym użytkownikom uprawnienia do otwierania tylko elektrozaczepu nr 1, tylko elektrozaczepu nr 2, lub do obu elektrozaczepów.

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *