Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem i czytnikiem KEC4AL

Domofony wielorodzinne typu AL są kasetami cyfrowymi, przeznaczonymi do obsługi klatek w domach wielorodzinnych. Posiadają klawiaturę podświetloną energooszczędnymi diodami LED. Klawiatura ta pełni rolę szyfratora – pozwala na otworzenie drzwi kodem. Domofon posiada również wyświetlacz, na którym może wyświetlać się dowolny napis. W przypadku systemów domofonowych montowanych w blokach często jest to nazwa ulicy, numer bloku i klatki oraz zakres mieszkań w klatce.

Domofony AL mają szerokość 155mm (plus ramka maskująca), więc łatwo je zamontować w otworach po starszych modelach kaset domofonowych. W przypadku, jeśli otwory są jeszcze większe, można zastosować kasetę na podwójnej (lub nawet potrójnej) ramce, podobnie jak tutaj.

The gallery was not found!

Domofony mają bardzo trwałą klawiaturę i są wykonane z anodowanego aluminium, dzięki czemu działają bezawaryjnie przez wiele lat. Jako producent posiadamy wszystkie części zamienne, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania systemu domofonowego w przypadku dewastacji lub awarii.

Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem i czytnikiem posiada również czytelny wyświetlacz LCD. Pełni on rolę informacyjną. Można na nim umieścić nazwę ulicy i numer bloku, numer klatki, zakres lokali lub na przykład telefon do zgłaszania awarii. Wyświetlacz pełni jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję: są na nim wyświetlane komunikaty związane z obsługą, dzięki czemu osoby niesłyszące mogą korzystać z domofonu bez trudu – dzięki napisom wiedzą, kiedy elektrozaczep jest otwarty. Również klawiatura jest przystosowana do obsługi przez osoby niewidome – klawisze i cyfry są wyczuwalne pod palcami, a wciśnięcie każdego klawisza jest sygnalizowane dźwiękiem. Unifony cyfrowe, które znajdują się w mieszkaniach, również można dostosować do obsługi przez osoby niesłyszące za pomocą dodatkowego modułu dla niesłyszących.

Otwieranie drzwi kodem

Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem i czytnikiem pozwala na zapisanie w pamięci 254 kodów użytkownika i jeden kod administratora. Kod administratora pozwala dokonać zmian związanych z programowaniem domofonu. Komunikaty programowania i obsługi są na bieżąco wyświetlane na wyświetlaczu. Otwieranie drzwi następuje po wciśnięciu “0” i wpisaniu indywidualnego kodu. Elektrozaczep zostaje zwolniony na czas ok. 5 sekund.

Domofon posiada złącze, do którego można podłączyć przycisk zwierny – może być to zwykły przycisk dzwonkowy (tzw. EXIT BUTTON). Wciśnięcie go powoduje zwolnienie elektrozaczepu na czas ok. 5 sekund.
Przycisk ten umieszcza się na terenie posesji, w miejscu niedostępnym z zewnątrz.

Otwieranie drzwi pastylką Dallas

Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem i czytnikiem Dallas (KEC4 Dallas AL) ma również wbudowany czytnik pastylek Dallas, pozwalający na otworzenie elektrozaczepu poprzez przyłożenie pastylki do czytnika. Można więc otwierać drzwi na dwa sposoby – kodem lub pastylką.

Tylko 3-przewodowa magistrala

Z kasety wychodzą tylko 3 żyły (oprócz zasilania), do których równolegle dołączane są kolejne unifony. Współpracują z unifonami cyfrowymi trzyżyłowymi “radbit”. Sygnał wywołania przesyłany jest drogą cyfrową. Z kasety domofonowej wysyłany jest ciąg impulsów ściśle związany z wybranym przyciskiem lub numerem mieszkania. Sygnał ten dochodzi do wszystkich unifonów. Unifony są programowane. Ten unifon, który zdekoduje zaadresowany do niego sygnał, włącza generator wysyłający akustyczny sygnał dzwonienia. Każde użycie przycisku klawiatury potwierdzane jest sygnałami akustycznymi w głośniku kasety.

Programowanie unifonów cyfrowych

Aby unifon cyfrowy działał poprawnie, należy go zaprogramować na numer mieszkania. Programowanie odbywa się poprzez odpowiednie włożenie zworek na płytce elektroniki. Numer lokalu zamienia się na system dwójkowy i odpowiednio umieszcza zworki – na życzenie możemy zaprogramować unifony na odpowiednie numery lokali (nieodplatnie). Domofony cyfrowe posiadają asystenta programowania unifonów – na wyświetlaczu LCD podczas dzwonienia do lokatora jest wyświetlany komunikat, które zworki należy włożyć aby słuchawka działał poprawnie. Asystent wyłącza się automatycznie po zmianie kodu administratora z domyślnego (0000) na dowolne inne. Więcej o programowaniu unifonów cyfrowych można przeczytać tutaj.

Otwieranie kilku wejść, obsługa furtki i bramy

Jeśli budynek posiada kilka wejść – dzięki zastosowaniu komutatora można przy każdym z nich zamontować taką kasetę.

  • po naciśnięciu przycisku otwierania otworzą się tylko te drzwi, przy których stoi rozmówca
  • rozmowa będzie słyszana tylko w kasecie, z której zadzwoniono

Ponad to kasety domofonowe z oznaczeniem DP umożliwiają otwieranie drugiego wejścia kodem. Dodatkowy przekaźnik pozwala na sterowanie dwoma elektrozaczepami (lub elektrozaczepem i dowolnym innym urządzeniem).

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem i czytnikiem Dallas to optymalne rozwiązanie dla domów wielorodzinnych, gdzie lokatorzy chcą mieć możliwość posługiwania się zarówno kodami, jak i pastylkami dotykowymi.

Montaż i obsługa

Montaż domofonu jest prosty – połączenia klawiatury, wyświetlacza, głośnika i mikrofonu z płytką elektroniki wykonane zostały za pomocą tasiemek ze złączami wielostykowymi BH i WF, natomiast linie wyjściowe, zasilanie i elektrozaczep, dołączane są za pomocą złącz śrubowych ARK. Płyta czołowa przytwierdzana jest przy pomocy nitów ze zrywanym łbem, a całe urządzenie osadzone jest na pudełku z udaroodpornego tworzywa sztucznego.

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *