Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem KEC4 MODERN

Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem KEC4 MOD jest przeznaczony dla budownictwa wielorodzinnego. Może obsłużyć do 254 lokali.

The gallery was not found!

Wyświetlacz LCD

Na wyświetlaczu domofonu wyświetlają się wszystkie instrukcje dotyczące programowania domofonu oraz jego obsługi. Przed sprzedażą wprogramowujemy również do pamięci domofonu komunikat wybrany przez Klienta. Może być to na przykład adres:

 Truskawkowa 16 
     Wroclaw

Nazwa spółdzielni lub wspólnoty:

   WM Nasz Dom   
     Wrocław

Telefon do instalatora:

Konserwacja tel. 
  111-111-111

lub dowolny inny komunikat – do dyspozycji są cztery wiersze po 16 znaków.

Domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem – otwieranie drzwi kodem

W pamięci można zapisać 254 kodów użytkowników i jeden kod administratora. Kod administratora pozwala dokonać zmian związanych z programowaniem domofonu. Komunikaty programowania i obsługi są na bieżąco wyświetlane na wyświetlaczu. Otwieranie drzwi następuje po wciśnięciu “0” i wpisaniu indywidualnego kodu. Elektrozaczep zostaje zwolniony na czas ok. 5 sekund.

Domofon posiada złącze, do którego można podłączyć przycisk zwierny – może być to zwykły przycisk dzwonkowy. Wciśnięcie go powoduje zwolnienie elektrozaczepu na czas ok. 5 sekund.
Przycisk ten umieszcza się na terenie posesji, w miejscu niedostępnym z zewnątrz.

Tylko 3-przewodowa magistrala

Z kasety wychodzą tylko 3 żyły (oprócz zasilania), do których równolegle dołączane są kolejne unifony. Współpracują z unifonami cyfrowymi trzyżyłowymi “radbit”. Sygnał wywołania przesyłany jest drogą cyfrową. Z kasety domofonowej wysyłany jest ciąg impulsów ściśle związany z wybranym przyciskiem lub numerem mieszkania. Sygnał ten dochodzi do wszystkich unifonów. Unifony są programowane. Ten unifon, który zdekoduje zaadresowany do niego sygnał, włącza generator wysyłający akustyczny sygnał dzwonienia. Każde użycie przycisku klawiatury potwierdzane jest sygnałami akustycznymi w głośniku kasety.

Programowanie unifonów cyfrowych

Aby unifon cyfrowy działał poprawnie, należy go zaprogramować na numer mieszkania. Programowanie odbywa się poprzez odpowiednie włożenie zworek na płytce elektroniki. Numer lokalu zamienia się na system dwójkowy i odpowiednio umieszcza zworki – na życzenie możemy zaprogramować unifony na odpowiednie numery lokali (nieodplatnie). Domofony cyfrowe posiadają asystenta programowania unifonów – na wyświetlaczu LCD podczas dzwonienia do lokatora jest wyświetlany komunikat, które zworki należy włożyć aby słuchawka działał poprawnie. Asystent wyłącza się automatycznie po zmianie kodu administratora z domyślnego (0000) na dowolne inne.

Otwieranie kilku wejść, obsługa furtki i bramy

Jeśli budynek posiada kilka wejść – dzięki zastosowaniu komutatora można przy każdym z nich zamontować taką kasetę.

  • po naciśnięciu przycisku otwierania otworzą się tylko te drzwi, przy których stoi rozmówca
  • rozmowa będzie słyszana tylko w kasecie, z której zadzwoniono

Ponad to domofon wielorodzinny cyfrowy z szyfratorem może być wyposażony w funkcję otwierania drugiego wejścia kodem. Dodatkowy przekaźnik pozwala na sterowanie dwoma elektrozaczepami (lub elektrozaczepem i dowolnym innym urządzeniem)

Montaż i obsługa

Montaż domofonu jest prosty – połączenia klawiatury, wyświetlacza, głośnika i mikrofonu z płytką elektroniki wykonane zostały za pomocą tasiemek ze złączami wielostykowymi BH i WF, natomiast linie wyjściowe, zasilanie i elektrozaczep, dołączane są za pomocą złącz śrubowych ARK. Płyta czołowa przytwierdzana jest przy pomocy nitów ze zrywanym łbem, a całe urządzenie osadzone jest na pudełku z udaroodpornego tworzywa sztucznego.

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *