Domofon do bramy i furtki z szyfratorem

Domofon to urządzenie, które w swojej podstawowej konfiguracji pozwala na komunikację dom <-> furtka. Dostępne są również domofony, które umożliwiają, poza komunikacją, otwieranie furtki za pomocą kodu lub pastylki, oraz takie, które dodatkowo pozwalają na sterowanie bramą.

Jeśli chcesz przeczytać o domofonach tylko do furtki, zapraszamy tutaj: domofon do domu jednorodzinnego

Domofon do bramy i furtki pozwala na sterowanie dwoma wejściami za pomocą kodu lub pastylki Dallas. Domofon jest wyposażony w dodatkowy przekaźnik, którego zestyk zwierny jest izolowany od pozostałej części elektroniki. To rozwiązanie pozwala na sterowanie dodatkowym elektrozaczepem lub dowolnym innym urządzeniem.

Domofony z funkcją obsługi furtki i bramy posiadają wszystkie funkcje, które posiada domofon do furtki oraz dodatkową funkcję sterowania bramą.

Należy tu rozróżnić dwie funkcjonalności:

 • otwieranie bramy za pomocą dodatkowego przycisku unifonu (z domu) – jest niezależne od wybranej kasety domofonowej,
 • otwieranie bramy za pomocą kodu dostępu lub pastylki Dallas (z zewnątrz) – jest zależne od wybranej kasety domofonowej.

O ile do sterowania bramą z domu potrzebny jest tylko unifon z dwoma przyciskami i odpowiednie podłączenie go do elektroniki bramy, o tyle do sterowania bramą z zewnątrz potrzebny jest domofon z odpowiednią funkcjonalnością.

Aby można było otwierać furtkę i bramę z zewnątrz (z kasety), domofon musi posiadać kontrolę dostępu, to znaczy klawiaturę lub czytnik.

Otwieranie furtki i bramy kodem

Jeżeli domofon posiada klawiaturę oraz dodatkowy przekaźnik, to umożliwia otwieranie furtki/bramy za pomocą kodu. Otwieranie odpowiedniego elektrozaczepu odbywa się przez wpisanie kodu oraz wciśnięcie „1” lub „2” na szyfratorze. Kody mogą być takie same lub różne dla każdego elektrozaczepu.

Otwieranie furtki i bramy pastylką

Domofony wyposażone w czytnik Dallas posiadają dodatkowe przyciski funkcyjne. Otwieranie odpowiedniego elektrozaczepu odbywa się przez przyłożenie pastylki do czytnika i wciśnięcie odpowiedniego przycisku funkcyjnego.

Modele domofonów umożliwiające sterowanie furtką i bramą

Za pomocą kodu

 1. Novum BZ
  Domofon do bramy i furtki z szyfratorem NOV GD 36 DP to nowa wersja niezwykle popularnego modelu NOV-BZ. Produkowany jest w wersji jedno- lub dwurodzinnej. Domofon jest wykonany ze stopu anodowanego aluminium. Dzięki temu nie będzie się wyginać i zachowa swój wspaniały wygląd przez lata. Płyta czołowa domofonu i czoła przycisków również są wykonane z anodowanego aluminium. Elektronika jest szczelnie zamknięta w pięknej, niezwykle trwałej obudowie.  Całość jest doskonale zabezpieczona przed wilgocią.Domofon produkowany jest w wersji z otwieraniem jednego lub dwóch wejść – może obsługiwać dwa wejścia, na przykład bramę i furtkę lub być zamontowany na słupku pomiędzy dwoma furtkami oddzielnych domów.Do domofonu można podłączyć przycisk wyjścia lub klawiaturę szyfrową. Taka konfiguracja pozwala na otworzenie furtki przy wychodzeniu wciśnięciem przycisku lub wpisaniem kodu na dodatkowej klawiaturze. Klawiatura ma zastosowanie tam, gdzie nie sprawdzi się zwykły przycisk, na przykład w sytuacji, gdy przycisk musi być umieszczony bardzo blisko furtki i można do niego sięgnąć z zewnętrznej strony płotu.Domofon posiada regulację jasności świecenia – oddzielną dla klawiatury i dla przycisków wywoławczych. Pozwala to na dopasowanie intensywności świecenia do indywidualnych preferencji domowników.Domofon jest przeznaczony do montażu natynkowego.
 2. Kec Mini
  Jest to domofon cyfrowy, produkowany w wersji natynkowej lub podtynkowej. Jest wykonany z anodowanego aluminium, posiada regulację jasności świecenia. Ten model również współpracuje z dodatkową klawiaturą do wychodzenia. Domofon ten jest również produkowany w wersji dla 254 lokali: natynkowy oraz podtynkowy
 3. BRA DP
  Domofony Linii BRA MOD to bezawaryjne, sprawdzone w różnych warunkach domofony podtynkowe. Sterowanie bramą posiada domofon w wersji jednorodzinnej, dwurodzinnej oraz wielorodzinnej. Domofony te mają czytelny, dwuliniowy wyświetlacz LCD, na którym można umieścić dodatkowe informacje, na przykład nazwę ulicy, numer domu, zakres mieszkań w klatce.
 4. MultiEX
  Domofony MultiEX mogą obsłużyć do 254 lokali. Elektronika jest zamknięta w aluminiowej, anodowanej obudowie. Mają niewielkie wymiary – mieszczą się nawet w wąskich słupkach bramowych. Posiadają klawiaturę w eleganckim układzie 2×6, z regulowaną jasnością świecenia. Produkowane są w wersji natynkowej i podtynkowej.

Za pomocą pastylki

Inne domofony pozwalające na sterowanie furtką i bramą to domofony z czytnikiem Dallas. Posiadają dodatkowe przyciski funkcyjne, pozwalające wybrać, które wejście chcemy otworzyć.

  1. Novum BD
   Domofon Novum BD jest produkowany w wersji dla 1, 2, 3, 4 rodzin. Obudowa domofonu jest wykonana z anodowanego aluminium, posiada regulację jasności świecenia. Jest wyposażony w dodatkowe przyciski funkcyjne. Przyłożenie pastylki do czytnika i wciśnięcie jednego z przycisków funkcyjnych pozwala na zasterowanie jednym lub drugim wejściem. Domofon ten, podobnie jak wszystkie inne domofony z kontrolą dostępu, znajdujące się w naszej ofercie umożliwia podłączenie przycisku do wychodzenia. Wszystkie domofony z tej serii można obejrzeć tutaj.
 1. Dallas Mini
  jest to domofon o wyjątkowo niewielkich wymiarach. Produkowany w wersji natynkowej i podtynkowej, umożliwia sterowanie dwoma wejściami za pomocą pastylki oraz przycisków funkcyjnych. Wszystkie przewody łączone są w specjalnej puszcze przyłączeniowej, wykonanej również z aluminium, sprzedawanej w komplecie z domofonem.

Wszystkie domofony z funkcją otwierania furtki i bramy dostępne są tutaj.

Tagged , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *