Domofony jednorodzinne podtynkowe

Klasyczny wymiar, elegancki design

„Rewelacja – bardzo polecam. Zmieniałem dotychczasowy domofon na model BRA-1K Modern, gdyż potrzebny był mi zamek szyfrowy. Oprócz funkcjonalności, która kierowała moim zakupem, dostałem wizualnie estetyczne narzędzie, które w pełni mnie usatysfakcjonowało. Bardzo polecam!” – Wojciech 

Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć przy wyborze domofonu jednorodzinnego jest sposób jego montażu. Domofon można zamontować natynkowo lub podtynkowo. Żaden sposób nie jest lepszy lub gorszy. Wybór rodzaju montażu zależy najbardziej od miejsca, gdzie domofon będzie zamontowany.

Jeśli mamy do dyspozycji szerokie słupki klinkierowe lub ścianę, można wybrać domofon podtynkowy, tak jak na poniższym zdjęciu:

Montaż domofonu - osiedle domków jednorodzinnych
Montaż domofonu – osiedle domków jednorodzinnych

Natomiast jeśli domofon będzie montowany na wąskim, metalowym słupku, to lepszym wyborem będzie domofon przystosowany do montażu natynkowego:

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem, natynkowy
Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem, natynkowy

Domofony jednorodzinne podtynkowe posiadają albo płytę czołową szerszą niż pudełko, albo ramkę maskującą. Pozwala to przykryć ewentualne nierówności brzegów wykutego otworu na kasetę podtynkową.

Domofony jednorodzinne podtynkowe linii Novum i Mini posiadają szerszą płytę czołową, jak na zdjęciu poniżej:

Cyfrowy domofon z szyfratorem Radbit Mini
Cyfrowy domofon z szyfratorem Radbit Mini

Pudełko domofonu jest umieszczane w otworze wykutym w ścianie. Płyta czołowa ma 2 mm grubości i jest niemalże całkowicie zlicowana ze ścianą.

The gallery was not found!

Domofony jednorodzinne podtynkowe MODERN to uszlachetniona wersja domofonów SOLID – teraz płaskie, podświetlane przyciski umieszczone zostały w jednej płaszczyźnie z powierzchnią panelu. Domofony te mogą obsługiwać od jednego do czterech lokali, elektrozaczep można otwierać za pomocą zamka szyfrowego, pastylek dotykowych lub kart zbliżeniowych. Domofon można połączyć z unifonami analogowymi 4 (3+1) i 5 (4+1) żyłowymi. Otwarcie może następować przez podanie masy na dodatkowy zacisk lub przez zwarcie linii mikrofonowej do masy.

Domofony te są przeznaczone do montażu podtynkowego. Aby zamontować je natynkowo niezbędna jest dodatkowa kieszeń natynkowa.

The gallery was not found!

 

 1. Kasety domofonowe są kompatybilne z unifonami działającymi w systemie (3+1) lub (4+1),
 2. Pod każdy przycisk wywołania kasety można podłączyć do 4 unifonów, które będą dzwoniły równocześnie,
 3. Kasety z dwoma przyciskami wywoławczymi posiadają funkcję interkomu,
 4. Kasety z trzema lub czterema przyciskami wywoławczymi posiadają funkcję interkomu pomiędzy dwoma unifonami,
 5. Wszystkie bramofony linii MODERN posiadają dodatkowe złącze przycisku zwiernego, który jest używany do otworzenia elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji (EXIT BUTTON),
 6. Domofony jednorodzinne i dwurodzinne BRA-1KW DP, BRA-2KW DP oraz Novum2 BZ posiadają dodatkowy przekaźnik, izolowany od reszty elektroniki, który pozwala na sterowanie dodatkowym elektrozaczepem lub dowolnym innym urządzeniem,
 7. Unifon (słuchawkę) można podłączyć tak, aby jego drugi przycisk otwierał bramę z domu – niezależnie od modelu wybranej kasety domofonowej,
 8. Kasety domofonowe z wyświetlaczem (BRA-1KW, BRA-1KW DP, BRA-2KW, BRA-2KW DP, BRA-1DW, BRA-2DW, BRA-1UQ, BRA-2UQ) wyświetlają dowolny, wybrany przez Kupującego komunikat (2 linie po 16 znaków). Może to być telefon do serwisu, nazwa firmy, imię i nazwisko lub adres montażu.
 9. Domofony jednorodzinne Modern są przystosowane do montażu podtynkowego. Montaż natynkowy umożliwia kieszeń natynkowa.
 10. Zastosowanie komutatora pozwala połączyć ze sobą dwa lub więcej kaset domofonowych. System taki znajduje zastosowanie przy posesjach, które mają więcej niż jedno wejście. Przy każdej z bram można zamontować kasetę, z której będzie można dzwonić i rozmawiać z tymi samymi unifonami (słuchawkami) zamontowanymi w mieszkaniach. Wciśnięcie przycisku otwierania w unifonie spowoduje zwolnienie elektrozaczepu tylko przy tej bramie, z której dzwoniono.
 11. Moduł interkomu umożliwia zestawienie połączenia interkomowego pomiędzy słuchawkami.
Tagged , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *