Domofony jednorodzinne z czytnikiem kart Unique RFID

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Domofony jednorodzinne z czytnikiem kart zbliżeniowych Unique to rozwiązanie sprawdzone nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale również w pensjonatach, szkołach i przedszkolach.

Produkowane obecnie domofony

  • nie muszą mieć wbudowanej żadnej kontroli dostępu, co oznacza, że aby otworzyć furtkę, trzeba posługiwać się tradycyjnym kluczem
  • mogą mieć wbudowane funkcje kontroli dostępu, co umożliwia otwieranie furtki za pomocą kodu, pastylki lub karty zbilżeniowej

Domofony jednorodzinne z czytnikiem RFID znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie właściciel obiektu nie chce zapamiętywać / podawać kodu do furtki. Dlatego też domofony z czytnikiem są chętnie stosowane w budownictwie jednorodzinnym, pensjonatach, przedszkolach, magazynach itp.

Czytnik RFID
Czytnik RFID

Czym jest czytnik RFID w domofonie?

Czytnik RFID to niewielkie urządzenie, składające się z nadajnika, odbiornika i dekodera oraz przynajmniej jednej anteny. Czytnik RFID umożliwia otworzenie furtki za pomocą karty zbliżeniowej lub breloka zbliżeniowego. W domofonach Radbit wykorzystywane są karty o częstotliwości 125 kHz. Karty te działają z odległości około 8-10 cm.

Otwieranie drzwi/furtki za pomocą karty zbliżeniowej

Drzwi można otworzyć przy pomocy specjalnych kluczy elektronicznych. Proces produkcji kluczy uniemożliwia wyprodukowanie dwóch identycznych kart o tych samych numerach. W jednej kasecie bramofonowej można zapisać 102 klucze otwierające drzwi.

Czytnik kart jest umieszczony za podświetlanym okienkiem z pleksy. Aby otworzyć drzwi należy zbliżyć kartę do tego okienka. Pełni ono dodatkową funkcję. W wygodny i elegancki sposób pozwala zaprezentować dodatkowe informacje o obiekcie. Można umieścić informacje, takie jak np.: nazwa obiektu (pensjonat, przedszkole itp.), ulica i numer domu, logo, telefon kontaktowy, godziny otwarcia obiektu.

Dodatkowo domofon może posiadać czytelny, dwuliniowy wyświetlacz LCD, na który mogą wyświetlać się dodatkowe komunikaty.

Na kartach można wydrukować identyfikator właściciela obiektu, zdjęcie lub dane osoby korzystającej z karty.

Domofon może współpracować z aż czterema unifonami podłączonymi równolegle bez straty jakości dźwięku. Dzięki temu można zainstalować unifony w najczęściej używanych pomieszczeniach obiektu.

The gallery was not found!

Domofony jednorodzinne z czytnikiem kart

Jakość

Produkowane przez nas domofony z czytnikiem RFID są bardzo trwałe i bezawaryjne. Płyta czołowa oraz elementy wewnętrzne typu korpus przycisków są wykonane z anodowanego aluminium. Korpus przycisków nie wygnie się ani nie zniekształci niezależnie od warunków atmosferycznych. Oświetlenie jest zrealizowane za pomocą energooszczędnych diód LED.

The gallery was not found!

Wychodzenie z terenu posesji

Domofon jednorodzinny z czytnikiem kart RFID Radbit posiada specjalne złącze do którego można podłączyć wewnętrzny przycisk zwierny do otwierania elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji (EXIT BUTTON). Dzięki temu nie trzeba otwierać drzwi każdej osobie opuszczającej teren posesji. Wystarczy przy wychodzeniu wcisnąć przycisk, a elektrozaczep zostanie zwolniony na czas około 5 sekund.

Przycisk do wychodzenia EXIT BUTTON
Przycisk do wychodzenia EXIT BUTTON

Montaż

Domofony jednorodzinne z czytnikiem kart BRA-1UQ oraz BRA-1UQW są produkowane w linii Modern, co oznacza, że są przeznaczone do montażu podtynkowego. Można je również zamontować natynkowo, ale niezbędna jest do tego specjalna kieszeń natynkowa, w której umieszczany jest panel domofonowy. Płyta czołowa jest zamykana na nity zrywalne.

Jakość

Domofon jest wykonany z materiałów najwyższej jakości, posiada sprawdzoną konstrukcję i jest wyprodukowany w Polsce. To wszystko sprawia, że jest bezawaryjny – zachowa swoją funkcjonalność i nowoczesny wygląd na wiele lat.

Moduł przycisku podświetlony energooszczędnymi diodami LED jest umieszczony w jednej płaszczyźnie z powierzchnią domofonu, co sprawia, że jest mniej narażony na uszkodzenia mechanicznie.

Podświetlona płyta czołowa domofonu, szyld na nazwisko oraz przycisk wywoławczy znacznie ułatwiają obsługę w nocy.

Domofon jednorodzinny z czytnikiem BRA-1UQ Modern

Posiada 1 przycisk wywoławczy wraz z podświetlanym szyldzikiem (moduł przycisków MP) oraz podświetlany moduł czytnika kart zbliżeniowych UNIQUE, służący do otwierania elektrozaczepu. Wszystkie operacje związane z programowaniem kart i otwieraniem elektrozaczepu sygnalizowane są odpowiednimi dźwiękami w głośniku kasety. Ułatwia to proces programowania domofonu.

Bramofon można połączyć z unifonami analogowymi 4 (3+1) i 5 (4+1) żyłowymi. Otwarcie może następować przez podanie masy na dodatkowy zacisk lub przez zwarcie linii mikrofonowej do masy.

Domofon jednorodzinny z czytnikiem BRA-1UQW Modern

Posiada 1 przycisk wywoławczy (moduł przycisku MPM), podświetlany moduł czytnika kart zbliżeniowych UNIQUE, służący do otwierania elektrozaczepu, podświetlany moduł wyświetlacza LCD, na którym wyświetlane są wszystkie komunikaty związane z obsługą i programowaniem kasety. Na życzenie użytkownika możemy przed sprzedażą zaprogramować wyświetlanie się na ekranie powitalnym dowolnego komunikatu tekstowego 2×16 znaków. Może to być np.: adres miejsca montażu kasety. Może to być również np.: nazwa i telefon kontaktowy firmy instalującej kasetę – co stanowi dodatkową, doskonałą reklamę. Dodatkowo wyświetlacz bardzo ułatwia obsługę zarówno mieszkańcom jak i instalatorowi. Pojawiają się na nim informacje, w jakim stanie znajduje się urządzenie (programowanie, otwieranie hasłem, blokada bezpieczeństwa itd.). Gdy lokator naciśnie przycisk otwierania – na wyświetlaczu pojawi się napis “Otwarte zapraszam”.

Bramofon można połączyć z unifonami analogowymi 4 (3+1) i 5 (4+1) żyłowymi. Otwarcie może następować przez podanie masy na dodatkowy zacisk lub przez zwarcie linii mikrofonowej do masy.

Domofony dostępne są tutaj.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Tagged , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *