Domofony do bloków wielorodzinne

Rodzaje domofonów do bloków

Domofony do bloku mogą działać w systemie cyfrowym lub analogowym. Obecnie domofony analogowe spotyka się w budownictwie wielorodzinnym znacznie rzadziej, głównie stosuje się domofony cyfrowe.

Jakie są różnice pomiędzy tymi systemami? Domofony analogowe do prawidłowego działania potrzebują tyle żył, ile jest wywołań. Czyli każdy unifon w lokalu ma oddzielne wywołanie. Jest to rozwiązanie mało efektywne, szczególnie w klatkach, gdzie lokali jest więcej niż 10. Jednak nie znaczy to, że nie ma sytuacji, w których analogowy domofon do bloku jest lepszym rozwiązaniem. Czasami lokatorzy nie chcą wymieniać unifonów na nowe, uważają, że ich dotychczasowe nadal działają dobrze, ale chcieliby wymienić tylko kasetę domofonową, tak, by móc otwierać drzwi kodem. W takim wypadku zakup analogowych kaset domofonowych jest rozsądnym rozwiązaniem. Tutaj analogowe domofony do bloku z szyfratorem.

Wielorodzinne domofony do bloku cyfrowe ze względu na mniejszą ilość żył, potrzebnych do ich prawidłowego funkcjonowania, znajdują swoje zastosowanie na osiedlach, w blokach i pojedynczych klatkach schodowych. Zapewniają wygodę dla mieszkańców dzięki możliwości otwierania drzwi kodem – każdy może mieć swój kod. Zapewniają bezpieczeństwo – wszystkie domofony Radbit z szyfratorem posiadają zabezpieczenia przed przeszukiwaniem kodów przez osoby niepowołane. Po 3 błędnych próbach wprowadzenia kodu, domofon blokuje się na 35 sekund. Ponieważ klawiatura domofonu w budynku wielorodzinnym jest używana wiele razy dziennie, musi być wyjątkowo trwała. Materiał, z jakiego wyprodukowany jest domofon powinien być łatwy w czyszczeniu i konserwacji – domofon jest wizytówką naszego domu.

Domofony wielorodzinne z zamkiem szyfrowym i czytnikiem pastylek dallas

Domofony do bloków wielorodzinne Radbit są sprawdzonym rozwiązaniem dla bloków i kamienic. Produkujemy je od 30 lat. Wszystkie posiadają szyfrator, co umożliwia otwieranie drzwi kodem. Domofony wielorodzinne produkujemy w wersji cyfrowej, gdzie do podłączenia unifonu wystarczą 3 żyły, oraz w wersji cyfrowo-analogowej, gdzie każdy z lokatorów posiada własny przycisk wywoławczy.

Domofony wielorodzinne muszą spełniać wysokie wymagania jakościowe, ponieważ ich eksploatacja jest dużo bardziej intensywna niż domofonów jednorodzinnych. Dlatego produkujemy je z wysokiej jakości materiałów, takich jak anodowane aluminium. Klawiatura domofonu bez problemu wytrzymuje miliony przyciśnięć, cyfry również są wykonane z anodowanego aluminium oraz podświetlone – zawsze będą dobrze widoczne. Podświetlenie domofonów Radbit jest zrealizowane za pomocą energooszędnych diód LED, więc zużycie prądu jest pomijalne. Ponad to wszystkie nasze domofony posiadają zabezpieczenie przed przeszukiwaniem kodów oraz ułatwienia obsługi dla osób niesłyszących i niedowidzących.Domofony posiadają specjalne złącze do podłączenia przycisku wyjścia EXIT BUTTON. Wciśnięcie przycisku powoduje zwolnienie elektrozaczepu na czas około 5 sekund. Umożliwia to swobodne wyjście z terenu posesji.

Jako producent posiadamy wszystkie części zamienne i serwisowe do domofonów – w przypadku dewastacji lub awarii bez problemu wymienisz tylko zniszczone części. Pozwala to na zmiejszenie kosztów utrzymania systemów domofonowych.

The gallery was not found!

Domofony wielorodzinne Radbit pozwalają na otworzenie drzwi / furtki kodem lub pastylką. Niektóre modele domofonów (z oznaczeniem DP) mogą sterować otwieraniem dwóch wejść. Można je połączyć w bardziej skomplikowany system domofonowy obsługujący kilka bram przy zastosowaniu komutatora.

Domofony wielorodzinne cyfrowe

Dostępne są w dwóch rozmiarach, wszystkie posiadają zamek szyfrowy. Dodatkowo kasety z serii AL mogą być wyposażone w czytnik pastylek Dallas. Mogą wyświetlać nazwiska (domofon wielorodzinny BRC) lub zostać dyskretnie wpasowane w niewielką przestrzeń (domofon wielorodzinny KEC-4 MINI).

Domofony wielorodzinne cyfrowo-analogowe

Lokatorom przyzwyczajonym do indywidywidualnych przycisków wywoławczych proponujemy domofon cyfrowo-analogowy KRC-A. Kaseta również jest wyposażona w zamek szyfrowy i umożliwia otwieranie drzwi kodem, ale – w przeciwieństwie do systemów cyfrowych – lokatorzy posiadają indywidualne przyciski wywoławcze. Wielu mieszkańców bloków jest przyzwyczajonych do właśnie takiego rozwiązania. Domofony cyfrowo-analogowe do bloków spełniają to wymaganie.

The gallery was not found!

Modernizacja systemów domofonowych

Mieszkańców osiedli, którzy chcą tylko zmodernizować swój system domofonowy bez ponoszenia dużych kosztów i bez wymiany unifonów oferujemy kasety modernizacyjne w dziale MODERNIZACJA.

Domofony do bloku – o czym nikt nie mówi?

Domofon to urządzenie elektroniczne, które będzie intensywnie eksploatowane. Tak, może się popsuć (przepięcie w sieci, piorun) lub zostać uszkodzone przez tzw. „klatkowiczów”, stałych, znudzonych bywalców osiedli. Dlatego wybierając domofon do bloku warto się skupić nie tylko na jego cenie początkowej, ale również na dostępności serwisu i części zamiennych, takich jak moduł elektroniki, moduł klawiatury, płyta czołowa lub wyświetlacz. Czy producent posiada te części dostępne „od ręki”? Jak długo trwa naprawa? Czy w ogóle istnieje możliwość wymiany poszczególnych części domofonu, czy przy ewentualnym uszkodzeniu trzeba całą kasetę wymienić na nową?

Jako producent, posiadamy wszystkie części zamienne w przystępnych cenach. Dzięki temu utrzymanie systemów domofonowych na osiedlach i w blokach jest dużo tańsze. 

Jeśli chcesz przeczytać o domofonach dla Spółdzielni Mieszkaniowych, zapraszamy tutaj, a jeśli chcesz poznać ofertę cenową dla Twojej Spółdzielni, zajrzyj tutaj.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *