Dwa domofony – jedna słuchawka – schemat podłączenia

Pisaliśmy już o tym, jak podłączyć dwie słuchawki do jednego domofonu z jednym przyciskiem wywoławczym, teraz czas na coś zupełnie odwrotnego – podłączenie jednej słuchawki do dwóch kaset domofonowych 🙂

Dwa domofony – jedna słuchawka

Czasami zachodzi potrzeba podłączenia dwóch kaset domofonowych i dzwonienia z nich do tego samego unifonu. Sytuacja taka może zdarzyć się, gdy na przykład na posesji są dwie bramy oddalone od siebie, w klatkach schodowych z wejściem z przodu i z tyłu bloku, w kamienicach z wejściem z obu stron itp. W takich przypadkach montuje się dwie lub więcej kaset domofonowych i podłącza je do jednej słuchawki.

System domofonowy na dwie bramy jest możliwy do zrealizowania przy zastosowaniu modułu komutatora. Dzięki temu w budynkach posiadających więcej niż jedną bramę (furtkę) wejściową przy każdej z bram można zamontować domofon, z którego można dzwonić i rozmawiać z tymi samymi unifonami zamontowanymi w mieszkaniach.

Najważniejsze cechy systemu w układzie: dwa bramofony – jedna słuchawka

  1. Jeśli w unifonie wciśniemy przycisk otwierania elektrozaczepu, włączone zostanie zasilanie elektrozaczepu tylko przy tej bramie, z której nastąpiło wywołanie. Oznacza to, że otwierają się tylko te drzwi, przy których stoi osoba dzwoniąca. Drugie wejście pozostaje zamknięte.
  2. W prawidłowo podłączonej instalacji domofonowej rozmowę powinno być słychać tylko przy tej kasecie domofonowej, z której dzwoniono.
  3. Kasety domofonowe (bramofony) przy poszczególnych bramach nie muszą być takie same.
  4. Otwieranie drzwi kodem, pastylką „DALLAS” lub kartą UNIQUE odbywa się niezależnie od prowadzonej rozmowy.

Komutator może być wyposażony w wersję oprogramowania procesora pozwalającą na połączenie ze sobą dwóch komutatorów, dzięki czemu układ połączonych komutatorów może obsługiwać sześć różnych bram, podłączonych do tej samej instalacji domofonowej.

Komutator może współpracować zarówno z domofonami cyfrowymi jak i analogowymi.

Dwa domofony - jedna słuchawka - system cyfrowy
Dwa domofony – jedna słuchawka – system cyfrowy

 

Dwa domofony - jedna słuchawka - system analogowy
Dwa domofony – jedna słuchawka – system analogowy

 

Tagged , ,

2 thoughts on “Dwa domofony – jedna słuchawka – schemat podłączenia

  1. Czy macie w ofercie tak skonfigurowane domofony, aby obsługiwały dwie bramy? Proszę o wycenę.

    1. Domofony obsługujące dwie bramy dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *