Jeden domofon i dwie słuchawki

Jeden domofon i dwie słuchawki

Jeden domofon i dwie słuchawki to dość popularna konfiguracja systemu domofonowego. Kiedy takie rozwiązanie jest użyteczne? Przede wszystkim w rozległych lub piętrowych domach warto pomyśleć o dwóch lub trzech unifonach (słuchawkach). Prawidłowo podłączony domofon z dwoma słuchawkami będzie stanowić duże udogodnienie dla mieszkańców.

Jak podłączyć unifony?

Unifony podłącza się równolegle, pod ten sam przycisk wywołania. W praktyce oznacza to, że osoba wciskająca przycisk dzwonienia w kasecie domofonowej przy furtce dzwoni do wszystkich unifonów w domu. Nie trzeba więc schodzić piętro niżej aby otworzyć furtkę lub porozmawiać z osobą przy kasecie – korzystamy po prostu z unifonu, który znajduje się najbliżej.

The gallery was not found!

Wciśnięcie przycisku wywołania domofonu spowoduje, że wszystkie słuchawki będą dzwoniły równocześnie. Furtkę można otworzyć naciskając przycisk na którymkolwiek z unifonów.

Schemat: jeden domofon i dwie słuchawki

Dla domofonów analogowych i cyfrowo-analogowych schemat podłączenia domofonu z dwoma słuchawkami wygląda następująco:

schemat: jeden domofon - dwie słuchawki
schemat: jeden domofon – dwie słuchawki

Powyższy schemat przedstawia równoległe podłączenie dwóch unifonów analogowych. Właśnie takie podłączenie stosuje się, gdy chcemy, aby obie słuchawki w domu dzwoniły jednocześnie, po przyciśnięciu jednego przycisku wywołania na zewnętrznym panelu domofonowym. Przy takim podłączeniu słuchawek, furtkę można otworzyć z każdego unifonu.

Domofony Radbit mogą obsłużyć aż 4 słuchawki podłączone równolegle bez straty jakości dźwięku.

Przykładowy zestaw domofonowy z dwoma unifonami dostępny jest tutaj, ale każdy domofon można zainstalować w takiej konfiguracji.

Dwa domofony – jedna słuchawka

Zdarzają się również sytuacje odwrotne, kiedy istnieje potrzeba podłączenia jednego unifonu do dwóch kaset domofonowych. Sposób i schemat takiego podłączenia można zobaczyć tutaj.

Dodatkowe funkcje unifonu

Jeżeli unifon ma więcej niż jeden przycisk, to dodatkowo unifony można podłączyć tak, aby otwierały furtkę i bramę wjazdową.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *