Montaż domofonu w bloku jest zawsze wyzwaniem, przede wszystkim dlatego, że korzysta z niego naprawdę wiele osób każdego dnia. Dlatego tak istotna jest jego jakość – setki wciśnięć klawiszy dziennie przez lata to jest konkretne wymaganie. Dodatkowo nie zawsze spotyka nas idealna sytuacja, że całą instalację możemy zrobić od początku – często trzeba się opierać na tym, co jest już ułożone. Zazwyczaj ocieplenie klatki jest już zrobione i nowa kaseta domofonowa musi być wpasowana w otwór po poprzednim domofonie.

Tym razem również należało dostosować kasety do otworów po poprzednich urządzeniach. Jednocześnie mieszkańcy chcieli mieć możliwość otwierania drzwi kodem i pastylką Dallas. Gdyby nie było wymagania co do zamaskowania otworów, wymogi te spełniłaby cyfrowa kaseta domofonowa KEC4 Dallas. Ponieważ zastosowanie tej kasety w tym przypadku było niemożliwe, obsadzone zostały dwie kasety – jedna z szyfratorem, druga z czytnikiem Dallas na wspólnej ramce. Ponieważ standardowa ramka podwójna była i tak za mała, zrobiliśmy ją w rozmiarze powiększonym, tak, by idealnie pasowała.

Dodatkowym wymogiem było spięcie wszystkich kaset domofonowych przy klatkach oraz kasety przy furtce głównej tak, aby do unifonu w mieszkaniu można było zadzwonić z kasety przy furtce oraz z kasety przy klatce. Unifon ma przy tym otwierać tylko te drzwi, z których nastąpiło wywołanie. W tym celu w instalację domofonową został wpięty komutator. Dzięki temu zarówno z kasety przy furtce jak i z kasety przy klatce można zadzwonić do tego samego unifonu. Cała instalacja jest cyfrowa, na 3 żyłach A, B, C.

Wymagania funkcjonalne systemu domofonowego:

  • zamek szyfrowy
  • czytnik pastylek
  • wyświetlacz z czytelną informacją
  • dopasowana ramka maskująca
  • możliwość dzwonienia do domu z kasety przy furtce i przy klatce

Kaseta domofonowa KEC-4 MOD posiada czytelny wyświetlacz LCD, na którym wyświetla się numer klatki i zakres mieszkań, tak, że informacja jest czytelna dla gości czy kuriera.

Domofon z zamkiem szyfrowym Radbit
Wyświetlacz kasety domofonowej – białe podświetlenie
The gallery was not found!

Schemat typowej instalacji cyfrowej dostępny jest tutaj: schemat instalacji cyfrowej. Tutaj dodatkowo do instalacji zostały wpięte komutatory. W niektórych lokalach do unifonów zostały wmontowane moduły dla niesłyszących, co pozwoliło na podłączenie dodatkowej sygnalizacji wywołania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *