Montaż domofonu w bloku

Montaż domofonu w bloku jest zawsze wyzwaniem, przede wszystkim dlatego, że korzysta z niego naprawdę wiele osób każdego dnia. Dlatego tak istotna jest jego jakość – setki wciśnięć klawiszy dziennie przez lata to jest konkretne wymaganie. Dodatkowo nie zawsze spotyka nas idealna sytuacja, że całą instalację możemy zrobić od początku – często trzeba się opierać na tym, co jest już ułożone. Zazwyczaj ocieplenie klatki jest już zrobione i nowa kaseta domofonowa musi być wpasowana w otwór po poprzednim domofonie.

Tym razem również należało dostosować kasety do otworów po poprzednich urządzeniach. Jednocześnie mieszkańcy chcieli mieć możliwość otwierania drzwi kodem i pastylką Dallas. Gdyby nie było wymagania co do zamaskowania otworów, wymogi te spełniłaby cyfrowa kaseta domofonowa KEC4 Dallas. Ponieważ zastosowanie tej kasety w tym przypadku było niemożliwe, obsadzone zostały dwie kasety – jedna z szyfratorem, druga z czytnikiem Dallas na wspólnej ramce. Ponieważ standardowa ramka podwójna była i tak za mała, zrobiliśmy ją w rozmiarze powiększonym, tak, by idealnie pasowała.

Dodatkowym wymogiem było spięcie wszystkich kaset domofonowych przy klatkach oraz kasety przy furtce głównej tak, aby do unifonu w mieszkaniu można było zadzwonić z kasety przy furtce oraz z kasety przy klatce. Unifon ma przy tym otwierać tylko te drzwi, z których nastąpiło wywołanie. W tym celu w instalację domofonową został wpięty komutator. Dzięki temu zarówno z kasety przy furtce jak i z kasety przy klatce można zadzwonić do tego samego unifonu. Cała instalacja jest cyfrowa, na 3 żyłach A, B, C.

Wymagania funkcjonalne systemu domofonowego:

  • zamek szyfrowy
  • czytnik pastylek
  • wyświetlacz z czytelną informacją
  • dopasowana ramka maskująca
  • możliwość dzwonienia do domu z kasety przy furtce i przy klatce

Kaseta domofonowa KEC-4 MOD posiada czytelny wyświetlacz LCD, na którym wyświetla się numer klatki i zakres mieszkań, tak, że informacja jest czytelna dla gości czy kuriera.

Domofon z zamkiem szyfrowym Radbit
Wyświetlacz kasety domofonowej – białe podświetlenie
The gallery was not found!

Schemat typowej instalacji cyfrowej dostępny jest tutaj: schemat instalacji cyfrowej. Tutaj dodatkowo do instalacji zostały wpięte komutatory. W niektórych lokalach do unifonów zostały wmontowane moduły dla niesłyszących, co pozwoliło na podłączenie dodatkowej sygnalizacji wywołania.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *