Montaż domofonu na osiedlu domków jednorodzinnych

Zapraszamy na krótką relację z montażu domofonu na osiedlu domków jednorodzinnych według wymagań Klienta 🙂 Poniżej kilka zdjęć i odrobina technikaliów dla bardziej wnikliwych 🙂

Ponieważ słupek ogrodzenia był szeroki, możliwe było zamontowanie domofonu podtynkowo. Klient wybrał domofon dwurodzinny BRA-2KW MOD.

The gallery was not found!

Wybór tego właśnie modelu podyktowany był potrzebą otwierania furtki oraz bramy kodem. Takie rozwiązanie pozwala na zrezygnowanie z użycia kluczy przy wchodzeniu na teren posesji. Zamontowaliśmy również dwa unifony – jeden na parterze, drugi na piętrze, oba z możliwością otwierania zarówno furtki jak i bramy.

Podłączony został również przycisk wyjścia – tak, by posesję można było opuścić również bez użycia klucza. Do jego podłączenia wystarczy zwykły przewód teletechniczny, sygnałowy. Przewód powinien być poprowadzony od płytki elektroniki domofonu do przycisku dzwonkowego.

Do domofonu zostały poprowadzone dwa przewody zasilające od zasilacza (zaleca się, żeby to był oddzielny przewód 2-żyłowy o przekroju 1-1.5mm kw. zależnie od odległości zasilacza od kasety), oraz drugi przynajmniej 5-żyłowy na układy rozmówne (masa, słuchawka, mikrofon oraz 2 wywołania). W tym przypadku funkcja interkomu nie była wykorzystana. Jeżeli jednak chcielibyśmy mieć interkom pomiędzy obiema słuchawkami, to do układów rozmównych potrzebne by było:

  • wspólna masa do wszystkich
  • oddzielne: mikrofon, słuchawka, wywołanie, wywołanie wewnętrzne do abonentów nr 1 i nr 2

Jeżeli nie wiecie, jaki domofon wybrać albo jak go podłączyć – zapraszamy do kontaktu 🙂

Tagged

3 thoughts on “Montaż domofonu na osiedlu domków jednorodzinnych

  1. Dla mnie trochę czarna magia, ale ważne, że działa i wygląda ok.
    Pozdrawiam,
    Agnieszka

  2. Przyznam, że nie wyobrażam sobie mieszkać w pisowski bez zabezpieczenia domofonem. Do komfortu szybko człowiek przywyka, a taki domofon znacząco podnosi standard mieszkania.

  3. Dobrze, że teraz jest tyle możliwości i duży wybór 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *