Funkcjonalny domofon wielorodzinny

Domofon cyfrowy na podwójnej ramce – z szyfratorem i czytnikiem

Instalacja cyfrowa

Zastosowanie instalacji 3-żyłowej pozwoliło na minimalizację liczby żył niezbędnych do podłączenia domofonu. Cała instalacja jest równoległa.

Szerokie otwory montażowe

Kasety domofonowe należało dopasować do otworów już istniejących w elewacji. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem okazało się zamontowanie dwóch kaset na wspólnej ramce. Wspólna ramka umożliwia idealne ustawienie kaset względem siebie i znacznie ułatwia montaż.

Funkcjonalność

Obie kasety zostały wyposażone w wyświetlacz. Na wyświetlaczu są widoczne wszelkie komunikaty dotyczące obsługi kasety oraz dodatkowe komunikaty informacyjne. Kasety umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą kodu lub pastylki Dallas

Idealne dopasowanie

Rozmiar ramki maskującej został nieco powiększony, tak, aby zakryć otwory po poprzednich urządzeniach. Komunikaty na wyświetlaczach zostały dopasowane do potrzeb mieszkańców. Na każdym wyświetlaczu może wyświetlać się inna informacja. Może być to na przykład numer klatki, nazwa ulicy, zakres lokali w klatce lub nawet nazwiska lokatorów lub spis firm w budynku.

Otwieranie drzwi za pomocą szyfratora lub pastylki Dallas daje swobodę Mieszkańcom.

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem i czytnikiem oraz wyświetlaczem LCD, do bloku, podtynkowy

Zaprezentowany powyżej system domofonowy można zrealizować również za pomocą jednej kasety, KEC4 Dallas lub KEC4 Dallas AL. System będzie miał identyczną funkcjonalność, a miejsce potrzebne do zamontowania kasety znacznie się zmniejszy. Zastosowane tu rozwiązanie z umieszczeniem dwóch kaset w podwójnej ramce pozwoliło uniknąć kosztów związanych ze zmniejszaniem otworów montażowych i odnawianiem elewacji. Cały system składa się z kaset bramowych, kaset klatkowych, zasilaczy, komutatorów oraz unifonów cyfrowych. Poniżej wyszczególniono elementy systemu domofonowego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *