Domofon w nowym budownictwie

Domofon cyfrowy typu MultiEx wraz z okienkiem informacyjnym

Instalacja cyfrowa

Zastosowanie instalacji 3-żyłowej pozwoliło na minimalizację liczby żył niezbędnych do podłączenia domofonu. Cała instalacja jest równoległa.

Wąski słupek montażowy

Szerokość słupka przy wejściu głównym to tylko 10mm. Obudowa kasety domofonowej ma szerokość zaledwie 76mm. Kaseta, mimo niewielkich rozmiarów, jest wyposażona w szyfrator w sprytnym układzie 2×6.

Funkcjonalność

Szyfrator umożliwia sterowanie furtką i bramą za pomocą kodu. Okienko informacyjne umieszczone pod kasetą jest podświetlane, dzięki czemu instrukcje dzwonienia i otwierania są zawsze czytelne.

Indywidualny projekt

Przy bramie została zamontowana natynkowo cyfrowa kaseta domofonowa EX NT wraz z okienkiem informacyjnym. Otwieranie furtki i bramy odbywa się za pomocą kodu, wpisywanego na klawiaturze kasety. Od wewnątrz zamontowano przycisk wyjścia, umożliwiający opuszczenie posesji bez użycia klucza.

Na terenie posesji, przy klatkach zastosowano podwójne kasety cyfrowe montowane podtynkowo obok siebie: jedna z szyfratorem, umożliwiająca otworzenie drzwi kodem, oraz druga, wykonana na zamówienie, z przyciskami wywoławczymi do każdego lokalu w klatce. Wszystkie kasety zostały wykonane ze stopu anodowanego aluminium. Podświetlenie jest zrealizowane za pomocą energooszczędnych diód LED.

Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem do bloku, natynkowy
Cyfrowy domofon z szyfratorem, podtynkowy
Cyfrowy domofon wielorodzinny z szyfratorem do bloku, natynkowy

W tej realizacji system domofonowy dla Wspólnoty Mieszkaniowej został wykonany częściowo na zamówienie, ponieważ mieszkańcy oczekiwali nietypowych rozwiązań. Cały system składa się z kasety bramowej, kaset klatkowych oraz komutatorów.

Poniżej wyszczególniono elementy systemu domofonowego:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *