Przemysłowy licznik elektroniczny

Licznik elektroniczny LDP firmy Radbit służy do zliczania cykli pracy ruchomych części maszyn np. uderzeń prasy. Wyposażony jest w czytelny podświetlany wyświetlacz LCD oraz podświetlane przyciski manipulatora. Sprzedawany w komplecie z czujnikiem i zasilaczem.

Zliczanie odbywa się przez zbliżenie do czujnika (kontaktronu) elementu zawierającego magnes. Czujnik jest hermetyczny i odporny na zabrudzenia.

W ofercie posiadamy również liczniki z funkcją pracy zmianowej. W licznikach tych można ustawić oddzielne zliczanie detali dla każdej zmiany.

Zastosowania

Licznik pracuje z każdą maszyną posiadającą cyklicznie poruszające się elementy (ruch obrotowy, posuwisto-zwrotny), gdzie na elemencie ruchomym można zamontować magnes (z zestawu lub inny).

Licznik LDP2 może pracować jako:

  • licznik do prasy
  • licznik wtrysków
  • licznik wierceń
  • licznik powtórzeń

Specyfikacja

  1. Zakres zliczania: od 9’999’999 do -9’999’999.
  2. Automatyczne zapisywanie wyników przy zaniku zasilania.
  3. Sygnały świetlne podczas zbliżania się do ustalonej liczby detali (poniżej 10 szt).
  4. Jednoczesne wyświetlanie ilości zrobionych i pozostałych do zrobienia detali
  5. Wyświetlanie ilości nadprogramowo wykonanych detali
  6. Zasilanie 9V do 15V AC lub DC

Urządzenie automatycznie zapamiętuje, ile wykonano elementów jednego dnia, aby można było kontynuować pracę dnia następnego. Jeśli jakiś detal będzie uszkodzony, można jednym ruchem przestawić licznik maszyny, aby wykonać o jeden detal więcej lub mniej. Urządzenie automatycznie zapamiętuje wartości podczas zaniku zasilania.

Czujnik

Czujnik składa się z kontakrtonu podłączonego kablem do licznika oraz magnesu. Zliczanie odbywa się przez zbliżenie do czujnika (kontaktronu) elementu zawierającego magnes

Interfejs

Urządzenie posiada wyraźny, podświetlany wyświetlacz LCD (2 wiersze po 16 znaków) oraz ergonomiczne przyciski nawigacyjne widoczne również w mroku. Na wyświetlaczu można jednocześnie obserwować liczbę wykonanych sztuk jak i ilość, jaka pozostała do wykonania. Sygnał świetlny informuje o zbliżaniu się do zadanej liczby detali.

Wymiary

Wymiary urządzenia: 50mm x 155mm x 28 mm (dł. x szer. x wys.)
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *