Montaż pojedynczej kasety domofonowej nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem. Czasami system domofonowy musi obsłużyć kilka wejść. W tym wypadku rozszerzenie funkcjonalności systemu jest możliwe dzięki komutatorowi. Dzięki komutatorowi można włączyć do wspólnej instalacji dwa lub trzy domofony. Przy każdym z wejść można zamontować kasetę, z której można dzwonić i rozmawiać z tymi samymi unifonami (słuchawkami) zamontowanymi w mieszkaniach. Jeśli w unifonie (słuchawce) zosanie wciśnięty przycisk otwierania – zwolniony zostanie elektrozaczep tylko przy tej furtce, z której nastąpiło wywołanie. Domofony przy poszczególnych wejściach nie muszą byc takie same. W jednej instalacji można użyć więcej niż jeden komutator.

W sytuacjach, kiedy lokatorzy mają sprawną instalację domofonową i unifony oraz chcą wymienić tylko kasetę domofonową proponujemy system modernizacyjny CA-1. System ten może obsługiwać zarówno osiedla wieloblokowe, wspólnoty jednoblokowe i pojedyncze klatki schodowe. Dzięki temu system ten można zamontować do istniejących już instalacji analogowych, bez konieczności wymiany unifonów i całego okablowania.

Szczegółowe schematy można znaleźć tutaj. Jeżeli masz wątpliwości co do konfiguracji systemu domofonowego – skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.