Domofon jednorodzinny natynkowy

Domofony jednorodzinne ze względu na sposób montażu można podzielić na natynkowe i podtynkowe. Domofony jednorodzinne natynkowe są wybierane przez wiele osób ze względu na dwa powody:

  • Słupek bramowy jest wąski
  • Nie chcą wykuwać otworów na kasetę w ogrodzeniu

W przypadku domofonu natynkowego warto zadbać o spełnienie dodatkowych wymogów: panel domofonowy jest widoczny cały, wraz z obudową. Dobrze, by była ona trwała i łatwo się ją czyściło. Ostatecznie to ona zbiera cały kurz z drogi. Musi być również dobrze zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi. Należy zamontować go szczególnie starannie, zabezpieczając miejsce wprowadzenia przewodów do kasety, na przykład odrobiną silikonu.

Domofony mogą być fabrycznie przystosowane do montażu natynkowego lub mogą wymagać montażu z użyciem dodatkowego daszka ochronnego. Przy zakupie zawsze należy się upewnić, do jakiego rodzaju montażu jest przystosowany domofon. Dodatkowe funkcje, takie jak otwieranie kodem/pastylką, EXIT BUTTON itp. nie zależą od tego, czy domofon jest natynkowy czy nie.

Obudowy domofonów natynkowych Radbit z linii Novum, Mini oraz MultiEX są wykonane ze stopu anodowanego aluminium o grubości aż 3mm. Są w całości wyprodukowane za pomocą obróbki CNC z jednego kawałka aluminium, z dokładnością 0,25 mm. Taka obudowa nie wygina się i nie odkształca. Łatwo jest też ją wyczyścić. Produkujemy je w kolorze naturalnego metalu oraz czarnym:

Domofony natynkowe Radbit posiadają specjalne uszczelki i kanaliki odwadniające, co zabezpiecza je przed wnikaniem wody do urządzenia. Głośnik jest zabezpieczony nieprzepuszczającą wody membraną, a klawiatura posiada własne odwodnienie.

Domofony jednorodzinne natynkowe Radbit są przystosowane do montażu na wąskich słupkach metalowych. Najwęższy domofon ma tylko 76 mm szerokości, najszerszy 89 mm. Oczywiście natynkowo można również zamontować domofony jednorodzinne linii Modern, jednak trzeba wykorzystać w tym celu kieszeń natynkową. Szerokość kieszeni to 126 mm. Nadaje się więc ona do montażu na szerokich słupkach klinkierowych. Domofony te mogą posiadać lub nie kontrolę dostępu:

 

Tagged ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *