Unifon cyfrowy UCN

Unifon (słuchawka) jest to część systemu domofonowego, znajdująca się w pomieszczeniu. Unifon z wyglądu przypomina telefon bez tarczy numerycznej. Unifon posiada słuchawkę, głośnik, mikrofon oraz przynajmniej jeden przycisk do otwierania furtki. Unifony cyfrowe Radbit posiadają nie jeden, a dwa przyciski. Jeden służy do otwierania furtki, drugi może być wykorzystany do sterowania dowolnym innym urządzeniem, na przykład bramą wjazdową lub oświetleniem. Unifon cyfrowy posiada również regulację głośności wywołania.

Unifon cyfrowy do instalacji cyfrowych firmy Radbit korzysta z zaprojektowanego przez naszą firmę systemu cyfrowej komunikacji dzięki czemu instalacja ma tylko 3 przewody a wszystkie urządzenia (kaseta , unifony) są podłączane równolegle.

Schemat cyfrowej instalacji domofonowej - domofon do bloku Radbit
Schemat cyfrowej instalacji domofonowej – domofon do bloku Radbit

Unifon można również podłączyć do starych cyfrowych instalacji 3 przewodowych firmy RADBIT.

Obecnie unifony cyfrowe produkujemy w dwóch rodzajach obudów: UCN oraz UCN Smart

The gallery was not found!

Unifon cyfrowy UCN posiada płynną regulację głośności wywołania i jest dostępny w 5 kolorach: białym, beżowym, szarym, brązowym i czarnym.

Unifon cyfrowy Smart posiada trójpozycyjny przełącznik głośności wywołania i jest dostępny w 3 kolorach: białym, biało-szarym i szaro-białym.

Oba modele unifonów cyfrowych posiadają dwa przyciski.

Numer unifonu programowany jest przez włożenie zworek na płytce elektronicznej. Numer abonenta zmieniamy na system dwójkowy (włożona zworka oznacza „1″, jej brak „0″). Na życzenie przed wysłaniem paczki możemy zaprogramować unifony na odpowiednie numery (bez dodatkowych opłat). Nowe kasety cyfrowe z wyświetlaczem naszej produkcji posiadają ją asystenta programowania . Urządzenie podczas dzwonienia do lokatora pokazuje na LCD, które zworki należy włożyć aby unifon został poprawnie zaprogramowany. Po zmianie hasła administratora z domyślnego (0000) na inne, asystent zostaje automatycznie wyłączony i na wyświetlaczu przestają wyświetlać się numery zworek.

zworka wartość
1 1
2 2
3 4
5 16
6 32
7 64
8 128

Np.:
nr 5 włożone zworki 1 i 3 bo 1 + 4 = 5
nr 12 włożone zworki 3 i 4 bo 4 + 8 = 12
nr 33 włożone zworki 1 i 6 bo 1 + 32 = 33
nr 37 włożone zworki 1, 3 i 6 bo 1 + 4 + 32 = 37
itd…

Unifon cyfrowy posiada dwa przyciski. Jeden z nich służy do otwierania elektrozaczepu, drugi można wykorzystać w inny sposób, np. do sterowania bramą. Unifon posiada płynną regulację głośności wywołania.

Instrukcja programowania unifonów UCN

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *