Domofony analogowe Radbit MINI

Funkcjonalność w kompaktowej formie

Praktyczny minimalizm – panele zewnętrzne są w całości wykonane z trwałego, anodowanego aluminium. Płaskie, podświetlane przyciski i niewielka, solidna obudowa w wersji natynkowej lub podtynkowej to ponadczasowa elegancja i trwałość. Mogą posiadać maksymalnie cztery podświetlane szyldy na nazwiska: panel domofonowy jest produkowany w wersji jednorodzinnej, dwurodzinnej, trzyrodzinnej oraz czterorodzinnej.

Domofony analogowe znajdują swoje zastosowanie w niewielkich instalacjach, w budownictwie jednorodzinnym. W budownictwie wielorodzinnym, na osiedlach i w blokach montuje się domofony cyfrowe, które wymagają mniejszej liczby przewodów do prawidłowego funkcjonowania.

The gallery was not found!

Panel typu BMN oraz BNP jest przystosowany do pracy w systemie analogowym. Oznacza to, że do połączenia unifonu i kasety potrzebne są 4 żyły: masa, mikrofon, słuchawka i wywołanie. Jeśli panel jest dwurodzinny, będą potrzebne dwa wywołania, trzyrodzinny – 3, a czterorodzinny – 4. Oprócz tego panel wymaga doprowadzenia do niego zasilania. Przekrój żył zasilających zależy od odległości między panelem a zasilaczem. Więcej informacji o przewodach domofonowych dostępne jest tutaj.

Wygląd i wykonanie

Możliwe jest wybranie jednego z pięciu kolorów podświetlenia – biały, bursztynowy, niebieski, zielony lub czerwony. Przyciski wywołania domofonu są wykonane z anodowanego aluminium, dzięki czemu nie ulegną uszkodzeniu. Są oznaczone podświetlonym przyciskiem dzwonka. Cały panel domofonowy jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji, dzięki czemu będzie ozdobą przez wiele lat.

Panel domofonu analogowego Mini mieści się nawet w wąskim słupku bramowym – szerokość panelu zewnętrznego w wersji natynkowej to 89mm. Całość umieszczona jest w wandaloodpornej obudowie z anodowanego aluminium o grubości aż 3mm. Kaseta domofonowa jest bardzo dobrze zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Zarówno przyciski jak i inne elementy domofonu są doskonale spasowane i posiadają kanały odwadniające.

Domofony analogowe to bardzo chętnie stosowane rozwiązanie tam, gdzie nie jest wymagana kontrola dostępu.

Umożliwiają:

  • zadzwonienie do lokalu oraz
  • otworzenie furtki wejściowej za pomocą przycisku unifonu.

Liczba przewodów wymaganych do podłączenia domofonu jest zależna od ilości unifonów.

Domofon współpracuje ze słuchawkami (unifonami) analogowymi, działającymi w trybie (3+1) lub (4+1). Dodatkowo, pod każdy przycisk wywołania można podłączyć do 3 słuchawek (np. jedna na parterze, druga na piętrze), które będą dzwoniły równocześnie.

Do domofonów tych można podłączyć tzw. exit button, czyli przycisk zwierny do otwierania elektrozaczepu przy wychodzeniu z posesji. Elektrozaczep będzie otwarty tak długo, jak długo jest wciskany przycisk wyjścia – nie ma tu zwłoki czasowej tak jak w domofonach linii Modern i Novum.

W ofercie posiadamy również cyfrową wersję domofonu MINI – KEC-1P.

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *